badania profilaktyczneEfekty leczenia onkologicznego zależą nie tylko od dobrze dobranej terapii, ale również od stadium choroby. Nowoczesne mammografy wykrywają nawet dwumilimetrowe zmiany w piersiach. Dlatego badania profilaktyczne są tak ważne.

Gdy boli gardłoBól gardła jest bardzo powszechny i dotyka chyba każdego. Jeśli trwa on długo i nie możemy się go pozbyć za pomocą środków ogólnie dostępnych to trzeba udać się do laryngologa.

Jak dbać o zębyIm jesteśmy starsi tym nasze zęby tracą blask. Jeśli nie dbamy o nie wystarczająco to w naszej jamie ustnej zaczynają mnożyć się bakterie gnilne. Są one odpowiedzialne za próchnice. W Polsce choroba ta jest bardzo popularna, cierpią na nią prawie wszyscy dorośli i prawie wszystkie dzieci. Ze statystyk wnika że u osób po czterdziestym roku najczęściej brakuje aż sześciu zębów.

wrzodyWrzody - lecznie.

Okres jesieni to nieprzyjazny czas dla osób z wrzodami żołądka, ponieważ to właśnie o tej porze roku nasilają się objawy.

cukrzycaDelfiny to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt na naszej planecie. Potrafią one przez zabawę leczyć co już udowodniono w przypadku chorób autystycznych oraz innych związanych z porażeniem mózgowym u dzieci, podobnie jest z cukrzycą.

demencja leczenieSpecjaliści twierdzą że demencja to epidemia naszego wieku.

Choroby sercaBadania pokazały ze kobiety znacznie częściej lekceważą dolegliwości kardiologiczne niż mężczyźni. Choroby serca są tym czasem na drugim miejscu pod względem przyczyn umieralności kobiet w Europie. W statystyce tej uwzględniono też powikłania po chorobach serca. Dlatego też badanie serca jest tak ważne. Wystarczy regularnie wykonywać pomiary ciśnienia, EKG, echo i w razie konieczności koronarografię. Ale od kilku miesięcy możemy też robić badanie za pomocą skanera GE Discovery. Skaner ten znajduje się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

zmiana pogody - dolegliwościSą osoby, które bardzo intensywnie odczuwają zmiany pogody. Na nasz organizm może działać wiele czynników takich jak temperatura, ciśnienie, nadchodzące opady itd. Wiele osób przy nagłych zmianach pogody odczuwa bóle głowy lub tak zwane rwanie w kościach. Wtedy często słyszymy „idzie zmiana pogody” i tak w rezultacie jest. Szczególnie nasz polski klimat nie jest za bardzo przyjazny dla osób, które odczuwają jego zmiany na własnych kościach.

Działanie lekó przeciwbólowychCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

energia z drzewGdy przytulisz się do drzewa to możesz naładować swoje akumulatory i to na długi czas. Czy nigdy nie natknąłeś się na scenkę, gdy na trawniku przy drzewie ktoś stoi i je przytula?

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachkoksy przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://www.papilot.pl/ginekolog/tampony-kontra-podpaski-porownanie-skutecznosci-masa-ciekawostek-i-porad,20072,1 . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. chwilłwki chwilłwkiAle gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…